Je to mýtus alebo pravda, že “zateplenie fasády je veľmi drahé”

//Je to mýtus alebo pravda, že “zateplenie fasády je veľmi drahé”

Je to mýtus alebo pravda, že “zateplenie fasády je veľmi drahé”

Iste – zateplenie naozaj nie je lacná záležitosť. Ale čo je dnes lacné?

Rozprávajme sa však vážne:

Pokiaľ staviate nový alebo rekonštruujete starší dom, tak viete, že fasáda predstavuje naozaj veľmi významnú položku v rozpočte stavby a to bez ohľadu na to, či ju len omietate alebo ju zatepľujete.

Pre porovnanie dve možnosti riešenia fasády:

a) Jednovrstvová vápennocementová omietka hr. 2 cm + povrchová úprava tenkovrstvou prefarbenou omietkou akrylátovou omietkou: Materiál – jednovrstvová omietka + príprava podkladu – za cenu 5,3 € /m2 | Materiál – tenkovrstvová prefarbená omietka + základný náter za cenu 6,0 €/m2 | Cena materiálu celkom: 11,3 €/m2. Práca – omietnutie (4,6 – 5,3 €/m2), realizácia povrchovej úpravy (3,7 – 4,3 €/m2), Práca celkom: (8,3 – 9,6 €/m2) Náklady celkom: (19,6 – 20,9 €/m2).

b) zatepľovací systém s hrúbkou izolantu 8 cm + povrchová úprava tenkovrstvou prefarbenou akrylátovou omietkou: Materiál celkom (16,7 – 19,9 €/m2), Práca (11,7 – 13,3 €/m2), Náklady celkom (28,3 – 33,2 €/m2).

Zateplenie fasády je skutočne drahšie.

Ak však premeníme tieto peniaze napríklad na zemný plyn, zistíme že predstavujú dnes približne 20 m3 zemného plynu.

Po zateplení starého domu s minimálnou tepelnou izoláciou pôvodných obvodových stien (dom postavený napríklad z plných pálených tehál) pritom dokáže ušetriť až okolo 15 m3 plynu na každý m2 obvodovej steny ročne.

Zvýšené počiatočné náklady sa teda v takomto prípade vrátia veľmi rýchlo a v ďalších rokoch, kým nová omietka len „zdobí“ náš dom, nový zatepľovací systém náš dom lepšie chráni a najmä, výrazne šetrí našu peňaženku pri úhrade nákladov za vykurovanie.

Pokiaľ teda stojíte pred otázkou, čo s vaším starým domom – omietnuť či zatepliť – neváhajte!

Zateplite a určite ušetríte!

2017-10-10T13:28:13+01:00

Charakteristika spoločnosti

Redmills s.r.o. je stavebno-obchodná spoločnosť so sídlom v Humennom, ktorá pôsobí na trhu od roku 2004. V jej portfóliu nájdete rozsiahlu ponuku stavebných činností a to od čiastkových rekonštrukcií, cez komplexné rekonštrukčné a stavebné práce, vrátane predaja stavebného materiálu a dodávky stavebných komponentov, ako sú okná, dvere, garážové brány a pod. Na realizácii našich činností sa podieľa stabilný tím s dlhoročnými skúsenosťami, čo umožňuje poskytnúť záruky k spokojnosti našich zákazníkov.

Kvalita, cena a služby

Našou filozofiou je zhotovenie diela v maximálnej možnej kvalite za primeranú cenu. Preferujeme osobný prístup a preto na čom sa dohodneme to zákazník aj dostane.

Zabezpečujeme kompletný servis od zemných prác, cez zakladanie stavieb, murárske práce, elektorinštaláciu, zdravotechniku, vzduchotechniku, tesárske práce, obklady, dlažby až po zhotovenie diela na kľúč.

Zaoberáme sa realizáciou strojovových omietok, poterov a andrihidových podláh | širokým výberom zámkových dlažieb a doplnkov a ich realizácie | kompletnými interierovými a exterierovými prácami
s dodaním materiálu | predajom, montážou a servisom k plastovým, hliníkovým a eurooknám | komplexným zatepľovaním budov, realizáciou fasád a fasádnych náterov | stavebnými prácami v interiéroch budov aj hrubou stavebnou činnosťou | zemnými prácami a terénnymi úpravami | demolačnými prácami | predajom, montážou a servisom garážových dverí, dvorových a priemyselných brán | predajom a montážou interiérových a bezpečnostných dverí | realizáciou dodávky zabezpečovacích systémov | predajom stavebného materiálu

Disponujeme vlastným areálom obchodných a skladovacích priestorov, máme svoj vozový park, stroje aj stavebnú techniku, 1600 m2 lešení, ktoré ponúkame aj na prenájom.