A čo my na to? No predstavte si, že chcete auto. U jedného predajcu si vyberiete najlacnejšiu karosériu, u druhého motor v akcii, u ďalšieho volant – výhodný dovoz z Číny, od kamaráta kúpite štyri kolesá – (nevadí, že sú z nákladiaka – veď koleso ako koleso), celé to priveziete domov a zavoláte suseda – amatérskeho leteckého modelára, aby vám z toho poskladal vysnívané vozidlo.

Že by to nefungovalo? Že je to absurdné? Vo svete zatepľovania je to, žiaľ, každodenná realita:

Investor nakúpi v stavebninách to, čo nájde – len nech je to lacné a nech je to to, čím zatepľoval aj brat Fero. Potom zavolá partiu majstrov, ktorá u susedov zľava stavala vlani garáž a u tých v pravo oberala na jeseň hrušky. A potom čaká. Ako každý i náš investor čaká za svoje, vôbec nie malé peniaze kvalitný výsledok – peknú fasádu, ktorá bude roky chrániť jeho dom a zároveň dlhé roky šetriť náklady na vykurovanie i údržbu domu.

Niekedy sa dočká, niekedy (väčšinou) však ani zďaleka nie:

Po prvom daždi krásna kuriatkovo žltá fasáda stratí väčšinu svojej farby („Nevadí – manželke sa aj tak nepáčila…“). Po pár mesiacoch sa objavia prvé praskliny („že by to lepidlo na obklady bolo nejaké pokazené?“) a po prvej zime je fasáda zrelá na kompletnú rekonštrukciu („tak ale už mám toho dosť!“).

Investor reklamuje – skúša to u predajcu materiálov, u všetkých výrobcov, u realizátorov. Predajca ho posiela k výrobcom, výrobcovia sa s ním buď nebavia vôbec, alebo ho posielajú k tým druhým a „realizátori“ už oberajú pomaranče kdesi v Španielsku.

Iste – trochu za vlasy pritiahnutá realita, ale stať sa to môže i vám.

Pokiaľ chcete mať istotu, že za svoje peniaze dostanete naozaj kvalitu, na zateplenie použite – Kompletný zatepľovací systém, pretože

Všetky komponenty doporučené dodávateľom sú vyvinuté špeciálne pre zatepľovací systém a sú navzájom zosúladené, takže systém ako celok bude zaručene spoľahlivo fungovať.

Vlastnosti kompletných zatepľovacích systémov sú overené skúškami v nezávislých skúšobniach a sú pravidelne kontrolované.

Seriózny dodávateľ kompletného zatepľovacieho systému pôsobí na trhu dlhodobo a kvalitu jeho systémov potvrdzuje množstvo zrealizovaných referenčných stavieb.

Dodávateľ kompletných zatepľovacích systémov dlhodobo spolupracuje s predajcami stavebných materiálov i s kvalitnými realizačnými formami, pravidelne ich informuje o aktuálnych trendoch, podporuje ich v ich servise voči zákazníkovi a stará sa o vzdelávanie ich zamestnancov.

Dodávateľ kompletného zatepľovacieho systému vám v prípade potreby rád poradí, doporučí vhodnú realizačnú firmu alebo vám ku kúpenému zatepľovaciemu systému „pribalí“ čosi navyše – návrh farebného riešenia fasády, tepelno-technický rozpočet, dovoz kompletného systému až na stavbu – a to všetko s úsmevom a zdarma.

A napokon – pokiaľ sa na vašej už zrealizovanej fasáde vyskytne akýkoľvek problém, seriózny dodávateľ kompletného zatepľovacieho systému sa ujme vašej sťažnosti a s plnou zodpovednosťou sa ju snaží vyriešiť k vašej spokojnosti, nech už je príčina kdekoľvek.

Takže – nezatepľujte lacno – zatepľujte výhodne – s kompletným zatepľovacím systémom!