Kamenné koberce

Kamenný koberec predstavuje modernú technológiu úpravy povrchov. Je jednoduchou a rýchlou metódou, ako zakryť nepekné betónové alebo asfaltové plochy. Koberec je tvorený veľkým množstvom drvených náplavových kamienkov, ktoré sú spojené k podkladu epoxidovou živicou.

Jeho najčastejšie použitie je v okolí bazénov vzhľadom na jeho vodo-priepustnosť, na renováciu starých betónových plôch, skrášlenie chodníkov, terás, príjazdových ciest.

Koberec je možné plynule nadviazať na ďalšiu pridruženú plochu bez viditeľnejších výrazných prechodov.

Ak chcete dať svojej podlahe nový a dlhodobý elegantný vzhľad, určite doporučujeme realizovať to kamenným kobercom. Dokonalé vzhľadové, ale aj funkčné vlastnosti zároveň vám môže ponúknuť jedine prírodný kameň.

Kamenný koberec a jeho výhody:

– nielen vysoká estetika vzhľadu riečnych kamienkov, ale aj príjemná na chôdzu
– je mrazuvzdorný a má aj protišmykové vlastnosti
– bezprašný povrch, vyžaduje minimálnu údržbu
– je pojazdný
– vodopriepustný, netvoria sa kaluže
– trvanlivý a odolný proti nárazom
– hygienicky nezávadný (bez rozpúšťadiel)
– vynikajúce na staré a škaredé povrchy
– môže byť aplikovaný priamo na starú, pevnú podlahu
– priľne na všetky savé (pórobetónové povrchy)
– dostatočne rýchla realizácia

Je určite najlepšou voľbou k vášmu bazénu.

Kamenný koberec spĺňa všetky predpoklady pre príjemnú a esteticky vzhľadnú podlahu k bazénom.

Je predurčený na finálne úpravy nových aj starých betónových povrchov exteriéru aj interiéru. Preto sa dokonale hodí na terasy, balkóny, strešné záhrady, chodníky, schodiská, komplet celý dvor, na spevnenie príjazdov do dvora, okolo bazénov a veľmi dobré na úpravu schodísk a plôch pred vchodom do bytových domov.

V interiéri našlo svoju využiteľnosť na chodbách, schodoch, v kúpeľni, sprchový kút, ale aj ako podlaha do obývačky, kuchyne, spálne… a pre komerčné interiérové priestory, ako bary, predajne, kancelárie a pod.