Po zateplení vznikajú v interiéri plesne. Je to mýtus alebo pravda?

//Po zateplení vznikajú v interiéri plesne. Je to mýtus alebo pravda?

Po zateplení vznikajú v interiéri plesne. Je to mýtus alebo pravda?

Samozrejme, že je to mýtus a dokonca je kráľom všetkých mýtov o zatepľovaní.

Plesne sú nebezpečné mikroorganizmy, priamo ohrozujúce naše zdravie a život človeka, ich prítomnosť v dome či byte je teda skutočne nanajvýš nežiaduca.

K svojmu životu potrebujú vlhko a pokoj – to znamená, že v interiéri nachádzajú svoj priestor na zavlhnutých miestach s obmedzeným prúdením vzduchu – najčastejšie v kútoch alebo za masívnymi kusmi nábytku.

Pokiaľ chceme vyriešiť problém plesní v interiéri, musíme poznať ich príčinu.

A príčina je celkom jednoduchá – nezateplené steny!

Že ako je to možné? Nuž takto:

Nezateplená stena má nízky tepelný odpor, t.j. v zime sa veľmi ochladzuje – jej vnútorný povrch je veľmi studený.

Kritické sú miesta so zníženým prúdením vzduchu ako už spomínané kúty, miesta za nábytkom alebo miesta, kde je už i tak nízka tepelnoizolačná schopnosť steny ešte oslabená tepelnými mostami (železobetónové preklady, vence a pod. ) Na týchto miestach je teplota vnútorného povrchu steny nižšia o 2-3 ˚C oproti miestam na rovných nekrytých povrchoch!

Na miestach kde teplota povrchu poklesne pod kritickú hodnotu tzv. teploty rosného bodu (cca 12 ˚C v závislosti od konkrétnej teploty a vlhkosti vnútorného vzduchu), dochádza k povrchovej kondenzácii, tj. Vodná para zo vzduchu sa na studenom povrchu steny zráža a mení sa na kvapalinu.

Studený, vlhký povrch steny na miestach, kde je minimálne prúdenie vzduchu sa potom stáva ideálnym miestom pre život plesní a iných zdraviu nebezpečných mikroorganizmov.

 

 

2017-10-10T13:28:40+00:00

Charakteristika spoločnosti

Redmills s.r.o. je stavebno-obchodná spoločnosť so sídlom v Humennom, ktorá pôsobí na trhu od roku 2004. V jej portfóliu nájdete rozsiahlu ponuku stavebných činností a to od čiastkových rekonštrukcií, cez komplexné rekonštrukčné a stavebné práce, vrátane predaja stavebného materiálu a dodávky stavebných komponentov, ako sú okná, dvere, garážové brány a pod. Na realizácii našich činností sa podieľa stabilný tím s dlhoročnými skúsenosťami, čo umožňuje poskytnúť záruky k spokojnosti našich zákazníkov.

Kvalita, cena a služby

Našou filozofiou je zhotovenie diela v maximálnej možnej kvalite za primeranú cenu. Preferujeme osobný prístup a preto na čom sa dohodneme to zákazník aj dostane.

Zabezpečujeme kompletný servis od zemných prác, cez zakladanie stavieb, murárske práce, elektorinštaláciu, zdravotechniku, vzduchotechniku, tesárske práce, obklady, dlažby až po zhotovenie diela na kľúč.

Zaoberáme sa realizáciou strojovových omietok, poterov a andrihidových podláh | širokým výberom zámkových dlažieb a doplnkov a ich realizácie | kompletnými interierovými a exterierovými prácami
s dodaním materiálu | predajom, montážou a servisom k plastovým, hliníkovým a eurooknám | komplexným zatepľovaním budov, realizáciou fasád a fasádnych náterov | stavebnými prácami v interiéroch budov aj hrubou stavebnou činnosťou | zemnými prácami a terénnymi úpravami | demolačnými prácami | predajom, montážou a servisom garážových dverí, dvorových a priemyselných brán | predajom a montážou interiérových a bezpečnostných dverí | realizáciou dodávky zabezpečovacích systémov | predajom stavebného materiálu

Disponujeme vlastným areálom obchodných a skladovacích priestorov, máme svoj vozový park, stroje aj stavebnú techniku, 1600 m2 lešení, ktoré ponúkame aj na prenájom.