Striekané Pur penové izolácie

Striekaná izolácia interiéru / exteriéru PUR penou – uzavretá štruktúra

Využitie: pre izoláciu interiéru a exteriéru, pre izoláciu vlhkých miestností a miest, ktoré môžu prísť do kontaktu s vodou. Izolácia generuje významné energetické úspory, je šetrná k životnému prostrediu, nesaje a neprepúšťa vodu. Používa sa pri izolácií garáži, izolácií potrubí, izolácie základov, izolácie fasády, izolácie nádrží a potrubí, striech, podkrovov a pod. Izolácia trvalo drží na častiach nosných konštrukcií a podkladoch, čím minimalizuje vzduchové / tepelnej straty a zvyšuje účinnosť energie vytvárajúce stabilnejšie vnútorné prostredie. Ak je pena aplikovaná na základy a podlahy stavieb, vytvára vodotesnú zábranu, dokonale izolujúce stavbu proti priesaku vody.

Striekaná penová izolácia s uzavretou štruktúrou buniek patrí medzi najúčinnejšie dostupné izolačné materiály, disponujúci vynikajúce hodnotou súčiniteľa tepelnej vodivosti 0,021 [W / (mK)]. Hustota striekané izolačné peny je približne 35-41 kg/m3. Uzavretá štruktúra penovej izolácie pozostáva z miliónov miniatúrnych uzavretých buniek, čo vedie k vysoko efektívnym izolačným vlastnostiam tejto izolácie. Izolácia zaisťuje vysoko efektívny vzduchovú a zvukovú bariéru, vynikajúcu odolnosť voči vode a chemickým látkam. Ďalšou nespornou výhodou uzavretej štruktúry je jej tuhosť a pevnosť.

V nasledujúcom grafe je zobrazená redukcia tepelnej vodivosti. Už pri hrúbke 5 cm je miera izolácie (prestupu tepla) na úrovni 94%.

Aplikácia izolácie: aplikuje sa striekaním zmesi, ktorá v priebehu niekoľkých sekúnd 50 krát zväčšuje svoj objem. Týmto spôsobom dokonale zaplní každú prasklinu a štrbinu. Jej výhodou je dokonalá a trvalá priľnavosť ku každej stavebnej konštrukcii. Izolácia zostáva pružná aj pri bežnom sadanie muriva a pohybu stavebnej konštrukcie. Dokonale utesní plášť budovy, nezmršťuje sa, neprehýba, “nesadá si” a zostáva neporušená po celú dobu životnosti budovy, ktorú čiastočne spevňuje. Po niekoľkých minútach je pena úplne vytvrdená a pripravená na nanášanie ďalších vrstiev – muriva, betónu, anhydritové vrstvy pri použití v podlahách, sadrokartónu alebo náterov, čím urýchľuje celý stavebný proces. Po aplikácii je penová izolácia zdravotne nezávadná a neuvoľňujú sa z nej žiadne toxické látky!

Striekaná izolácia interiéru / exteriéru PUR penou – otvorená štruktúra

Striekaná polyuretánová pena ponúka radu výhod pre majiteľov domov, ktorí si uvedomujú hodnotu investície do vysoko výkonných izolačných systémov s dlhou životnosťou. Striekaná pena je navrhnutá tak, aby v stavebnej konštrukcii dýchala a prepúšťala vodné pary (vynikajúci difúzny odpor). Striekanú interiérovú penu odporúčame hlavne do strešných konštrukcií, stien domov, medzi krovy, do drevostavieb, chát a pod. Kompletne vyplní všetky medzery, vytvorí vzduchovú bariéru, čím zabraňuje prieniku studeného vzduchu a následnej kondenzácii vody vo vnútri objektu.

Oblasť využitia: izolácia podkrovia, izolácia vnútornej strany strechy, izolácia stropu, izolácia stien, izolácia medzi krokvami, apod.

Medzi jej hlavné výhody patria nemenné tepelno-izolačné vlastnosti, rýchla montáž, možnosť izolácie aj inak veľmi ťažko dostupných miest a detailov. Izolácia vyplní všetky medzery a zamedzí prestupu vzduchu a vlhkosti v stavebnej konštrukcii. Zabraňuje vzniku plesní a pri týchto všetkých výhodách je izolácia maximálne ohľaduplná k životnému prostrediu a neobsahuje žiadne toxické látky.

Čo je otvorená štruktúra buniek?

Interiérová izolačná pena skladajúca sa z milióna otvorených buniek s hustotou 10 kg/m3. Izolácia sa aplikuje – strieka ako tekutina, ktorá behom niekoľkých sekúnd expanduje na 150- násobok objemu tekutého stavu. Obsah otvorených buniek >95%.

V nasledujúcom grafe je zobrazená redukcia tepelnej vodivosti. Už pri hrúbke 8,5 cm je miera izolácie (prestupu tepla) na úrovni 94%.

 

Nasiakavosť striekaných izolačných pien s otvorenou štruktúrou buniek:

Všetky striekané izolačné peny s otvorenou štruktúrou buniek absorbujú vodu. V rámci nasiakavosti nie je dôležité ako rýchlo a koľko vody absorbuje! Dôležité je, ako rýchlo voda opustí izoláciu – ako rýchlo dokáže vyschnúť. Niektoré peny majú spomalenú nasiakavosť, to má vplyv na vyschnutie peny ako takej. Problémom je, že majiteľ objektu nevie o vzniknutej trhline v streche. Nasiakavá pena – izolácia držiaca vodu prirodzene neizoluje, drobí sa a stráca priľnavosť k podkladu a aj ďalšie technické vlastnosti. Izolácia ja nevrhnutá tak, aby vodu nasiakla a prepustila ďalej. Hodnotenie možnosti styku s vodou, vlhkosťou je úplne limitujúce pri výbere ideálneho izolačného materiálu.

Aká striekaná izolácia je lepšia? S otvorenou alebo uzavretou štruktúrou buniek?

Obidva izolačné systémy ponúkajú významné výhody oproti bežne používaným izoláciám ako je vata alebo fúkaná celulóza. Penová izolácia zamedzí prieniku vzduchu, vytvorí kompaktnú vzduchovú bariéru, vyplní trhliny, medzery a ťažko dostupné miesta, má nemenné izolačné vlastnosti. Pena s uzavretou štruktúrou buniek mnohonásobne spevní podklad, alebo miesto, kde je aplikovaná. Zabráni prieniku vlhkosti a má vynikajúce izolačné vlastnosti v polovičnej hrúbke oproti iným bežne používaným izoláciám. Pena s otvorenou štruktúrou buniek je vhodná do interiérov.

Výhody striekanej penovej izolácie:

 • najnižšia hodnota koeficientu tepelnej vodivosti izolácií používaných v stavebníctve
 • vynikajúca zvuková izolácia
 • eliminácia prúdenia vzduchu
 • difúzne otvorená štruktúra
 • výborná adhézia k podkladu – veľmi dobrá priľnavosť k rôznym druhom podložia
 • zabránenie vzniku tepelných mostov
 • zníženie – eliminácia prestupu tepla stavebnými konštrukciami
 • zdravšie bývanie – neškodnosť voči životnému prostrediu
 • vysoká trvanlivosť a odolnosť proti chemikáliám
 • zníženie nákladov za vykurovanie – klimatizáciu
 • odolnosť proti plesniam a hubám
 • Výrazné zníženie spotreby energie a rýchla návratnosť investície
 • rýchla aplikácia, nenáročnosť aplikácie nástrekovou metódou – aplikácia za 1 deň
 • 100% vyplní a utesní všetky detaily konštrukcie