Strojové omietky2018-12-09T13:28:39+00:00

Strojové omietky

Strojové omietky a Strojové poter

Ponúkame široké portfólio stavebných a murárskych služieb, so špecializáciou na strojové omietky a potery.

Základom každej krásne rovnej steny je odborne nanesená omietka.

Jej hlavnou prednosťou je atraktívna štruktúra aj rýchly postup aplikácie. Hmotnosť omietky je v porovnaní s obkladom veľmi nízka. Strojové omietky sádrové sú na konci pregletované, zabrúsené a priamo pripravené na maľbu.

Vonkajšie omietky okrem estetickej funkcie majú za úlohu ochrániť vašu stavbu pred nepriaznivými vplyvmi počasia a slúžia aj ako tepelná i zvuková izolácia. Vonkajšie omietky odpudzujú vodu, sú dostatočne pevné a majú difúznu schopnosť.

Naši skúsení pracovníci vám ponúknu potrebnú technickú podporu a radi odpovedia na všetky vaše otázky na tému omietok.

V našej ponuke nájdete kvalitné a cenovo dostupné strojové omietky a strojové potery.

Strojové omietky sádrové sú vyrobené zo sadry, ktorá je prírodným a ekologickým materiálom. Nie sú zdraviu škodlivé a sú vhodné najmä pre alergikov, pretože sa na nich nedrží prach. Povrch sadrových strojových omietok dokáže absorbovať vlhkosť a je priedušný. Strojová omietka v sebe prirodzene udržiava teplo, čím vytvára príjemné klimatické podmienky v miestnosti. Medzi jej najväčšie výhody patrí aj výnimočne hladný povrch. V našej ponuke nájdete aj strojové omietky exklusiv, ktorých povrch je na konci práce pregletovaný, zabrúsený a priamo pripravený na maľbu. Zákazníkom ponúkame aj vápeno-cementové omietky, ktoré sa vyznačujú typickým drsnejším povrchom, ktorého hrubosť závisí od zrnitosti omietkového plniva. Využívajú sa najmä v miestnostiach s prechodne vlhkým prostredím, ako je kúpeľňa či kuchyňa.

Strojový poter slúži ako vyrovnávajúca vrstva. Používa sa pod rôzne druhy podlahovín a je možné ho využiť aj pri podlahovom vykurovaní. Drvivá väčšina podláh v priemyslených objektoch je tvorená práve týmto materiálom. Vďaka jeho výhodám sa postupne čoraz častejšie dostáva aj do súkromnej sféry a používa sa aj pri stavbách a rekonštukciách domov či bytov. Medzi najčastejšie využívané strojové potery radíme cementový poter.

Cementové potery vytvárajú zvýšenú zvukovú izoláciu, sú odolné voči vode, vlhkosti a zároveň majú betónové potery aj dlhoročnú životnosť. Ďalšími variantami strojových poterov sú liate a anhydridové potery. Liaty poter nevyžaduje dodatočnú niveláciu, pretože má samovyrovnávajúce schopnosti. Je takmer samonivelizačný a má homogénnu a hustú štruktúru. Vďaka svojej homogenite je vhodný aj na podlahové vykurovanie. Jeho výraznou prednosťou je možnosť použitia aj v trvale vlhkých priestoroch, ako sú okolie bazénov, práčovne, veľkokapacitné kuchyne a pod. Liaty cementový poter je možné dodať aj obohatený s vláknami.

Najväčšou výhodou anhydritového poteru je jeho rýchlejšie zrenie v porovnaní s cementovým poterom. Anhydritový poter je moderný materiál vhodný na univerzálne použitie vo všetkých vnútorných priestoroch občianskych a administratívnych stavieb, skutočný „multitalent“. Je vhodný pre všetky zvyčajné druhy povrchových úprav podláh (parkety, dlažba, koberce a pod.), ako kontaktný, oddelený, plávajúci poter a poter na podlahovom vykurovaní. Pri spracovaní je liaty anhydritový poter tekutý. Vďaka svojim vlastnostiam, logistike a spôsobu spracovania umožňuje realizáciu poterov s veľkým denným výkonom. Jeho skorá pochôdznosť a zaťažiteľnosť umožňujú rýchly postup výstavby. Liaty anhydritový poter ideálnym spôsobom spolu spája konštrukčné, stavebnofyzikálne a ekonomické výhody. Pri pokládke vo vlhkých priestoroch (kúpelne) je poter potrebné chrániť pred vlhkosťou vhodným izolačným materiálom (napr. tekutou izoláciou). Anhydritový poter odporúčame ako jedinú správnu voľbu na podlahové vykurovanie!

Charakteristika spoločnosti

Redmills s.r.o. je stavebno-obchodná spoločnosť so sídlom v Humennom, ktorá pôsobí na trhu od roku 2004. V jej portfóliu nájdete rozsiahlu ponuku stavebných činností a to od čiastkových rekonštrukcií, cez komplexné rekonštrukčné a stavebné práce, vrátane predaja stavebného materiálu a dodávky stavebných komponentov, ako sú okná, dvere, garážové brány a pod. Na realizácii našich činností sa podieľa stabilný tím s dlhoročnými skúsenosťami, čo umožňuje poskytnúť záruky k spokojnosti našich zákazníkov.

Kvalita, cena a služby

Našou filozofiou je zhotovenie diela v maximálnej možnej kvalite za primeranú cenu. Preferujeme osobný prístup a preto na čom sa dohodneme to zákazník aj dostane.

Zabezpečujeme kompletný servis od zemných prác, cez zakladanie stavieb, murárske práce, elektorinštaláciu, zdravotechniku, vzduchotechniku, tesárske práce, obklady, dlažby až po zhotovenie diela na kľúč.

Zaoberáme sa realizáciou strojovových omietok, poterov a andrihidových podláh | širokým výberom zámkových dlažieb a doplnkov a ich realizácie | kompletnými interierovými a exterierovými prácami
s dodaním materiálu | predajom, montážou a servisom k plastovým, hliníkovým a eurooknám | komplexným zatepľovaním budov, realizáciou fasád a fasádnych náterov | stavebnými prácami v interiéroch budov aj hrubou stavebnou činnosťou | zemnými prácami a terénnymi úpravami | demolačnými prácami | predajom, montážou a servisom garážových dverí, dvorových a priemyselných brán | predajom a montážou interiérových a bezpečnostných dverí | realizáciou dodávky zabezpečovacích systémov | predajom stavebného materiálu

Disponujeme vlastným areálom obchodných a skladovacích priestorov, máme svoj vozový park, stroje aj stavebnú techniku, 1600 m2 lešení, ktoré ponúkame aj na prenájom.