Strojové omietky

Strojové omietky a Strojové poter

Ponúkame široké portfólio stavebných a murárskych služieb, so špecializáciou na strojové omietky a potery.

Základom každej krásne rovnej steny je odborne nanesená omietka.

Jej hlavnou prednosťou je atraktívna štruktúra aj rýchly postup aplikácie. Hmotnosť omietky je v porovnaní s obkladom veľmi nízka. Strojové omietky sádrové sú na konci pregletované, zabrúsené a priamo pripravené na maľbu.

Vonkajšie omietky okrem estetickej funkcie majú za úlohu ochrániť vašu stavbu pred nepriaznivými vplyvmi počasia a slúžia aj ako tepelná i zvuková izolácia. Vonkajšie omietky odpudzujú vodu, sú dostatočne pevné a majú difúznu schopnosť.

Naši skúsení pracovníci vám ponúknu potrebnú technickú podporu a radi odpovedia na všetky vaše otázky na tému omietok.

V našej ponuke nájdete kvalitné a cenovo dostupné strojové omietky a strojové potery.

Strojové omietky sádrové sú vyrobené zo sadry, ktorá je prírodným a ekologickým materiálom. Nie sú zdraviu škodlivé a sú vhodné najmä pre alergikov, pretože sa na nich nedrží prach. Povrch sadrových strojových omietok dokáže absorbovať vlhkosť a je priedušný. Strojová omietka v sebe prirodzene udržiava teplo, čím vytvára príjemné klimatické podmienky v miestnosti. Medzi jej najväčšie výhody patrí aj výnimočne hladný povrch. V našej ponuke nájdete aj strojové omietky exklusiv, ktorých povrch je na konci práce pregletovaný, zabrúsený a priamo pripravený na maľbu. Zákazníkom ponúkame aj vápeno-cementové omietky, ktoré sa vyznačujú typickým drsnejším povrchom, ktorého hrubosť závisí od zrnitosti omietkového plniva. Využívajú sa najmä v miestnostiach s prechodne vlhkým prostredím, ako je kúpeľňa či kuchyňa.

Strojový poter slúži ako vyrovnávajúca vrstva. Používa sa pod rôzne druhy podlahovín a je možné ho využiť aj pri podlahovom vykurovaní. Drvivá väčšina podláh v priemyslených objektoch je tvorená práve týmto materiálom. Vďaka jeho výhodám sa postupne čoraz častejšie dostáva aj do súkromnej sféry a používa sa aj pri stavbách a rekonštukciách domov či bytov. Medzi najčastejšie využívané strojové potery radíme cementový poter.

Cementové potery vytvárajú zvýšenú zvukovú izoláciu, sú odolné voči vode, vlhkosti a zároveň majú betónové potery aj dlhoročnú životnosť. Ďalšími variantami strojových poterov sú liate a anhydridové potery. Liaty poter nevyžaduje dodatočnú niveláciu, pretože má samovyrovnávajúce schopnosti. Je takmer samonivelizačný a má homogénnu a hustú štruktúru. Vďaka svojej homogenite je vhodný aj na podlahové vykurovanie. Jeho výraznou prednosťou je možnosť použitia aj v trvale vlhkých priestoroch, ako sú okolie bazénov, práčovne, veľkokapacitné kuchyne a pod. Liaty cementový poter je možné dodať aj obohatený s vláknami.

Najväčšou výhodou anhydritového poteru je jeho rýchlejšie zrenie v porovnaní s cementovým poterom. Anhydritový poter je moderný materiál vhodný na univerzálne použitie vo všetkých vnútorných priestoroch občianskych a administratívnych stavieb, skutočný „multitalent“. Je vhodný pre všetky zvyčajné druhy povrchových úprav podláh (parkety, dlažba, koberce a pod.), ako kontaktný, oddelený, plávajúci poter a poter na podlahovom vykurovaní. Pri spracovaní je liaty anhydritový poter tekutý. Vďaka svojim vlastnostiam, logistike a spôsobu spracovania umožňuje realizáciu poterov s veľkým denným výkonom. Jeho skorá pochôdznosť a zaťažiteľnosť umožňujú rýchly postup výstavby. Liaty anhydritový poter ideálnym spôsobom spolu spája konštrukčné, stavebnofyzikálne a ekonomické výhody. Pri pokládke vo vlhkých priestoroch (kúpelne) je poter potrebné chrániť pred vlhkosťou vhodným izolačným materiálom (napr. tekutou izoláciou). Anhydritový poter odporúčame ako jedinú správnu voľbu na podlahové vykurovanie!