Veľa ľudí si myslí, že realizovať zatepľovací systém dokáže každý?

//Veľa ľudí si myslí, že realizovať zatepľovací systém dokáže každý?

Veľa ľudí si myslí, že realizovať zatepľovací systém dokáže každý?

Naša odpoveď: Lepiť izolačné dosky, realizovať výstužnú vrstvu alebo naťahovať povrchovú úpravu sa naozaj dokáže pomerne rýchlo naučiť takmer každý. Tieto zručnosti však ešte z neho skutočného majstra – zatepľovača neurobia. Omnoho náročnejšou a i z hľadiska dlhodobej životnosti systému dôležitejšou časťou realizácie zateplenia je správna realizácia všetkých kritických detailov – tzn. detailov napojenia zatepľovacieho systému na okolité konštrukcie – okná, dvere, balkóny, strešné rímsy, a pod. alebo detailov v miestach zvýšeného namáhania systému ako sú detail sokla, nárožia, nadpražia alebo prípadné dilatácie. Tu správny majster jednak pozná teoreticky správne riešenie detailu, dokáže ho „našiť“ na podmienky na vašom konkrétnom dome a samozrejme – pracuje precízne a trpezlivo.

Ako sa teda nepomýliť pri výbere realizačnej firmy pre váš zatepľovací systém?

Nájdite si vo vašom okolí pekne zateplený dom – za dobrého majstra hovorí predsa jeho práca.

Spýtajte sa majiteľa na jeho skúsenosti a veľmi pozorne ho počúvajte – i malý náznak nespokojnosti, ktorý zoberiete vážne, vám môže ušetriť mnoho problémov.

Skontaktujte sa s firmou, zistite, či ide o partiu, ktorá spolu pracuje trvale, zistite, ktoré ďalšie domy zrealizovali a prípadne si ich tiež choďte pozrieť.

Náhodným jednorazovým zoskupeniam robotníkov určite nezverte realizáciu Vašej fasády – pri prípadnej reklamácii ich už nemusíte nájsť.

Zistite s akým systémom firma pracuje – pokiaľ vám povie, že s hocakým alebo dokonca so žiadnym – buďte opatrný. Riziko vašej nespokojnosti je v tomto prípade naozaj veľké.

Zistite či je firma zaškolená dodávateľom zatepľovacieho systému, či pozná a najmä v prípade potreby i používa technologický predpis pre daný zatepľovací systém.

Pri dohadovaní ceny za realizáciu buďte obozretní – zistite si cenové relácie vo vašom regióne a buďte opatrní – ani extrémne vysoká cena nemusí byť zárukou vysokej kvality, veľmi nízka cena za prácu by vás rovnako mala odradiť.

Keď dohadujete termín realizácie, vedzte, že na správne zrealizovanie systému je potrebný určitý čas – a to minimálne dva týždne, pri väčšom dome alebo horšom počasí i viac.

Netlačte preto firmu do šibeničných termínov a pokiaľ vám ich sama ponúkne, rozlúčte sa s ňou radšej skôr než neskoro – nedodržanie predpísaných technologických prestávok je príčinou mnohých porúch a následných reklamácií zatepľovacieho systému.

Rovnako buďte obozretní pri realizácii zateplenia neskoro na jeseň alebo skoro na jar – i krátkodobý pokles teploty pod bod mrazu v nevhodnej chvíli (napríklad pri realizácii výstužnej vrstvy alebo pri naťahovaní povrchovej úpravy) môže znehodnotiť celú vašu investíciu.

Pokiaľ dodržíte náš „návod“, sme presvedčení, že sa vyhnete mnohým rizikám a bezpečne sa „preplavíte“ od nezatepleného domu ku krásnej a zároveň i energeticky úspornej novej fasáde.

A pokiaľ máte akékoľvek nejasnosti alebo pochybnosti o tom, či realizačná firma na vašom dome pracuje správne – kontaktujte nás, radi vám poradíme.

 

2017-10-10T13:28:31+00:00

Charakteristika spoločnosti

Redmills s.r.o. je stavebno-obchodná spoločnosť so sídlom v Humennom, ktorá pôsobí na trhu od roku 2004. V jej portfóliu nájdete rozsiahlu ponuku stavebných činností a to od čiastkových rekonštrukcií, cez komplexné rekonštrukčné a stavebné práce, vrátane predaja stavebného materiálu a dodávky stavebných komponentov, ako sú okná, dvere, garážové brány a pod. Na realizácii našich činností sa podieľa stabilný tím s dlhoročnými skúsenosťami, čo umožňuje poskytnúť záruky k spokojnosti našich zákazníkov.

Kvalita, cena a služby

Našou filozofiou je zhotovenie diela v maximálnej možnej kvalite za primeranú cenu. Preferujeme osobný prístup a preto na čom sa dohodneme to zákazník aj dostane.

Zabezpečujeme kompletný servis od zemných prác, cez zakladanie stavieb, murárske práce, elektorinštaláciu, zdravotechniku, vzduchotechniku, tesárske práce, obklady, dlažby až po zhotovenie diela na kľúč.

Zaoberáme sa realizáciou strojovových omietok, poterov a andrihidových podláh | širokým výberom zámkových dlažieb a doplnkov a ich realizácie | kompletnými interierovými a exterierovými prácami
s dodaním materiálu | predajom, montážou a servisom k plastovým, hliníkovým a eurooknám | komplexným zatepľovaním budov, realizáciou fasád a fasádnych náterov | stavebnými prácami v interiéroch budov aj hrubou stavebnou činnosťou | zemnými prácami a terénnymi úpravami | demolačnými prácami | predajom, montážou a servisom garážových dverí, dvorových a priemyselných brán | predajom a montážou interiérových a bezpečnostných dverí | realizáciou dodávky zabezpečovacích systémov | predajom stavebného materiálu

Disponujeme vlastným areálom obchodných a skladovacích priestorov, máme svoj vozový park, stroje aj stavebnú techniku, 1600 m2 lešení, ktoré ponúkame aj na prenájom.