Naša odpoveď: Áno, aj s týmto sa v našej praxi často stretávame – niektorí „majstri“ úmyselne lepia izolant na podklad tak, aby pod ním vznikla odvetrávaná vzduchová medzera, iní dokonca úmyselne zabudujú do izolantu ešte i vetracie mriežky – „len nech sa to tam pekne vetrá!“

Avšak – takéto ODVETRÁVANIE je úplne proti princípu kontaktného zatepľovacieho systému a úplne znehodnocuje celú investíciu!

Pripomeňme si teda princíp kontaktného zatepľovacieho systému:

 

Správne nalepený izolant, v prípade potreby i mechanicky ukotvený hmoždinkami, chránený výstužnou vrstvou a povrchovou úpravou ochraňuje nezataplené murivo (a teda i vnútorné priestory) pred chladom v zime resp. pred horúčavou v lete.

A teraz si predstavte, že dáte na „dobré“ rady a zabezpečíte prúdenie vzduchu pod izolantom! Toho istého studeného vzduchu od ktorého ste pôvodne chceli murivo odizolovať! Rovnako ako pred nalepením izolantu máte i teraz na povrchu steny pätnásťstupňový mráz, celú investíciu ste si teda mohli ušetriť. Navyše – pri silnom vetre je tu reálne nebezpečenstvo, že nárazový vietor strhne zatepľovací systém zo steny a váš dom zostane celkom bez fasády.

 

Len správne nalepený izolant je zárukou toho, že váš systém bude skutočne izolovať a vaše peniaze sa vám vrátia v podobe úspor na účtoch za energiu na vykurovanie.