Zatepľovací systém

/Zatepľovací systém
Zatepľovací systém2018-12-09T13:35:01+00:00

Fasádne omietky

Fasádne akrylátové omietky sú vysokokvalitné tenkovrstvé omietky, stierkované, pružné so zvýšenou priľnavosťou k povrchom, odolné voči zašpineniu, široká ponuka farebných prevedení.


Akrylátová omietka – ACRYLIT „baranek“ („škrabaná“) – Slúži na vyhotovenie dekoračných, tenkovrstvových opráv omietok v interiéroch a exteriéroch budov v systéme zateplenia KOSBUD. Biela alebo v hmote farbená podľa vzorkovníku farieb KOSBUD COLOR SYSTEM. Odolná voči znečisteniu a porastaniu stien hubami a riasami. S pridaním: MIKA – odolnosť voči UV +30 %, Funkčný minerál – zvýšené viazanie a odolnosť voči znečisteniu, KOSBUPROTECT – mikrobiologická ochrana. Balenie 25 kg. Spotreba v kg/m2 = Pre zrno 1,0 mm (1,5-2,0) Pre zrno 1,5 mm (2,3-2,8) a Pre zrno 2,0 mm (2,8-3,3).


Akrylátová omietka – ACRYLIT „kornik“ („ryhovaná“) – Slúži na vyhotovenie dekoračných, tenkovrstvových opráv omietok v interiéroch a exteriéroch budov v systéme zateplenia KOSBUD. Biela alebo v hmote farbená podľa vzorkovníka farieb KOSBUD COLOR SYSTEM. Odolná voči znečisteniu a porastaniu stien hubami a riasami. S pridaním: MIKA – odolnosť voči UV +30 %, Funkčný minerál – zvýšené viazanie a odolnosť voči znečisteniu, KOSBUPROTECT – mikrobiologická ochrana. Balenie 25 kg. Spotreba v kg/m2 = Pre zrno 2,0 mm (2,9-3,3).

Silikónové omietky sú tenkovrstvé omietky najvyššej kvality, stierkované, vysokoodolné voči zašpineniu, paropriepustné, hydrofóbne, vysokoelastické s dlhoročnou trvácnosťou, ľahké čistenie, široká ponuka farebných prevedení.


Silikónová omietka – ACRYLIT-SL „baranek“ („škrabaná“) – Silikónová omietka so zvýšenou odolnosťou voči znečisteniu slúži na vyhotovenie dekoračných, tenkovrstvových opráv omietok v interiéroch a exteriéroch budov v systéme zateplenia KOSBUD. Biela alebo v hmote farbená podľa vzorkovníka farieb KOSBUD COLOR SYSTEM. Odolná voči znečisteniu a porastaniu stien hubami a riasami. S pridaním: MIKA – odolnosť voči UV +30 %, Funkčný minerál – zvýšené viazanie a odolnosť voči znečisteniu, KOSBUPROTECT – mikrobiologická ochrana. Balenie 25 kg. Spotreba v kg/m2 = Pre zrno 1,0 mm (1,5-2,0) Pre zrno 1,5 mm (2,3-2,8) a Pre zrno 2,0 mm (2,8-3,3).


Silikónová omietka – ACRYLIT-SL „kornik“ („ryhovaná“) Silikónová omietka so zvýšenou odolnosťou voči znečisteniu slúži na vyhotovenie dekoračných, tenkovrstvových opráv omietok v interiéroch a exteriéroch budov v systéme zateplenia KOSBUD. Biela alebo v hmote farbená podľa vzorkovníka farieb KOSBUD COLOR SYSTEM. Odolná voči znečisteniu a porastaniu stien hubami a riasami. S pridaním: MIKA – odolnosť voči UV +30 %, Minerał funkcyjny (Funkčný minerál) – zvýšené viazanie a odolnosť voči znečisteniu, KOSBUPROTECT – mikrobiologická ochrana. Balenie 25 kg. Spotreba v kg/m2 = Pre zrno 2,0 mm (2,9-3,3).


Nástreková silikónová omietka – ACRYLIT-SLN „baranček“ Silikónová omietka na nanášanie nástrekovou metódou so zvýšenou odolnosťou vôči znečisteniu, slúži na zhotovovanie dekoratívnych tenkovrstvých omietacích mált vo vnútri aj mimo budov v systéme zateplenia KOSBUD. Biela alebo v hmote farbená podľa vzorkovníka farieb KOSBUD COLOR SYSTEM. Odolná voči znečisteniu a porastaniu stien hubami a riasami. Balenie 25 kg. Spotreba v kg/m2 = Pre zrno 1,5 mm (1,6-2,0), Pre zrno 2,0 mm (1,8-2,2).

Silikátová fasáda – je tenkovrstvá omietka, stierkovaná, s vysokou paropriepustnosťou, so zvýšenou odolnosťou voči zašpineniu, dlhoročná trvácnosť, ľahké čistenie, široká ponuka farebných prevedení.


Silikátová omietka – ACRYLIT-ST „baranek“ („škrabaná“) – Silikátová omietka so zvýšenou paropriepustnosťou na vyhotovenie dekoračných, tenkovrstvých opráv omietok v interiéroch a exteriéroch budov v systéme zateplenia KOSBUD-W. Biela alebo v hmote farbená podľa vzorkovníka farieb KOSBUD COLOR SYSTEM. Odolná voči znečisteniu, obohatená o vzorec KOSBUDPROTECT brániaci porastaniu stien hubami a riasami. Balenie 25 kg. Spotreba v kg/m2 = Pre zrno 1,5 mm (2,3-2,7) Pre zrno 2,0 mm (2,9-3,3).

Mozaikové omietky – sú určené na vonkajšie ako aj vnútorné použitie, odolné voči poveternostným vplyvom, mechanickému poškodeniu, ľahká údržba a čistenie, široká ponuka farebných prevedení a možnosť farebných kombinácií.


Mozaiková omietka – MOZALIT „drobnozrnná“Mozalit TM – slúži na dokončovanie fasád a interiérov budov na rôznych nástenných podkladoch: na betóne, cementovej omietke a vápenno-cementovej omietke, lepidle. TERMOLEP-U v systéme zateplenia KOSBUD- ST, doskách dreveného pôvodu, sadrokartónových doskách a iných podkladoch (po konzultácii s výrobcom). Odporúčame najmä na dokončovanie soklových povrchov budov. Mozalit EX – s dodaním brokátu slúži na dokončovanie stien interiérov budov na rôznych nástenných podkladoch, vrátane: betónu, cementovej omietky a vápenno-cementovej omietky, dosiek dreveného pôvodu, sadrokartónových dosiek a iných podkladov (po konzultácii s výrobcom). Balenie 5 kg, 12,5 kg, 25 kg. Spotreba v kg/m2 = Hrúbka zrna 0,8-1,2 mm (2,8-3,0).


Mozaiková omietka – MOZALIT „hrubozrnná“ Mozalit TM – slúži na dokončovanie fasád a interiérov budov na rôznych nástenných podkladoch: na betóne, cementovej omietke a vápenno-cementovej omietke, lepidle. TERMOLEP-U v systéme zateplenia KOSBUD- ST, doskách dreveného pôvodu, sadrokartónových doskách a iných podkladoch (po konzultácii s výrobcom). Odporúčame najmä na dokončovanie soklových povrchov budov. Mozalit EX – s dodaním brokátu slúži na dokončovanie stien interiérov budov na rôznych nástenných podkladoch, vrátane: betónu, cementovej omietky a vápenno-cementovej omietky, dosiek dreveného pôvodu, sadrokartónových dosiek a iných podkladov (po konzultácii s výrobcom). Balenie 5 kg, 12,5 kg, 25 kg. Spotreba v kg/m2 = Hrúbka zrna 1,2-1,8 mm (4,3-4,6).


Zmes pre mozaikovú omietku s vedrom – ACRYLIT „rillenputz“ Kaša na báze akrylátovej živice slúži ako spojivo pre farbené technické kamenivo v mozaikovej omietke MOZALIT. Balenie 5 kg, 12,5 kg, 25 kg.

Minerálna omietka – MINERALIT „baranek“ („škrabaná“) – slúži na vyhotovenie dekoračných tenkovrstvých opráv omietok na minerálnych podkladoch ako betón, vápenno-cementové omietky a taktiež v systémoch zateplenia KOSBUD na polystyréne alebo vlne. Používať na povrchoch, ktoré majú stabilizovanú vlhkosť, ako aj ukončený proces vytvrdzovania. Omietka je vhodná na použitie v interiéri a exteriéri budov. Biela farba. Balenie 25 kg. Hrúbka zrna 1,5 a 2 mm.


Dekoračná omietka – KLINKIERIT Silikónová omietková hmota určená na dekoračné dokončenie fasády. Po dvojnásobnom nanesení základu na stenu farbeným základným náterom GRUNLIT SL a jej nanesení dostupnými šablónami imituje stenu vyhotovenú z kameninovej tehly. Navyše sa môže používať na dokončovanie interiérov budov na rôznych nástenných podkladoch ako betón, omietky (sadrové, vápenno-cementové) a sadrokartónová doska. Obsahuje vzorec KOSBUDPROTECT, funkčný minerál, sľuda, dolomitové plnivá, pigmenty. Balenie 5 kg, 12,5 kg, 25 kg. Spotreba v kg/m2 (0,9-1,2).


Dekoračná omietka – STONEHENGE Dekoračná akrylátová omietka imitujúca prírodnú žulu. Výnimočne odolná voči úderom, vďaka čomu dobre chráni základ stavby v soklovej vrstve. Nachádza použitie na opravy stien vetrolamov, terás a iných miest obzvlášť vystavených poškodeniu. Odporúčaná architektmi verejných budov. Balenie 12,5 kg, 25 kg. Spotreba v kg/m2 (4,2-4,6).


Dekoračná omietka – VTG Dekoračná akrylátová omietka na báze kremenného kameniva. Vďaka použitiu špeciálneho vzorca pigmentov získavame veľmi odolnú a pružnú omietku s kovovým leskom. VTG nachádza použitie v komunikačných ťahoch, chodbách, stravovacích zariadeniach, kluboch, kaderníctvach, v kozmetických salónoch a iných verejných miestach. Balenie 12,5 kg, 25 kg. Spotreba v kg/m2 drobnozrnná (2,5-2,8), hrubozrnná (3,1-3,5).

Šablóna typu tehla Samolepiaca kartónová šablóna pokrytá impregnujúcou látkou odolnou voči vode. Na použitie v interiéri a exteriéri budov. Rozmery 103 x 90 cm. 1 kus – 0,93 m2.


Šablóna typu kameň Samolepiaca kartónová šablóna pokrytá impregnujúcou látkou odolnou voči vode. Na použitie v interiéri a exteriéri budov. Rozmery 100 x 93 cm. 1 ks – 0,93 m2.


Farbené technické kamenivo Farbené kremenné kamenivo ako minerálne plnivo mozaikovej omietky MOZALIT. Používané aj do podláh na báze epoxidových živíc. Balenie 25 kg. Hrúbka zrna (0.8-1.2) a (1.2-1.8) mm.


STOPLES (prípravok proti plesni) – na odstránenie a ochranu povrchov pred rozšírením húb, plesní a porastov.

Základné nátery a fasádne farby

Akrylátový základný náter – GRUNLIT – je vysokokvalitný podklad pre akrylátové omietky, zlepšuje priľnavosť a vyrovnáva nasiakavosť povrchu. Slúži ako podklad pod vrstvu omietky pri zatepľovacích prácach systému KOSBUD, ako aj vyhotovenie základu a zosilnenie iných nástenných podkladov pod maliarske nátery a omietky. Reguluje vodné podmienky podkladu, ako aj dodatočne zosilňuje, chráni pred pôsobením vlhkosti. Uvedená cena sa týka základného náteru: BIELEHO / FARBENÉHO. Balenie 5 kg, 10 kg, 20 kg. Spotreba v kg/m2 (0,2-0,3).


Základný silikónový náter – GRUNLIT-SL – slúži ako vysokokvalitný podklad pod vrstvu silikónovej omietky pri zatepľovacích prácach systému KOSBUD ST, ako aj vyhotovenie základu a zosilnenie iných nástenných podkladov pod maliarske nátery a omietky. Reguluje vodné podmienky podkladu, ako aj dodatočne zosilňuje, chráni pred pôsobením vlhkosti. Uvedená cena sa týka základného náteru: BIELEHO/FARBENÉHO. Balenie 5 kg, 10 kg, 20 kg. Spotreba v kg/m2 (0,2-0,3).

Základný kremenný náterGRUNLIT-K – slúži ako podklad s obsahom kremičitého piesku pod vrstvu omietky pri zatepľovacích prácach systému KOSBUDST, ako aj vyhotovenie základu a zosilnenie iných nástenných podkladov pod maliarske nátery a omietky. Značne zlepšuje priľnavosť, reguluje vodné podmienky podkladu, ako aj dodatočne zosilňuje, chráni pred pôsobením vlhkosti. Odporúčaný pod mozaikové omietky. Uvedená cena sa týka základného náteru: BIELEHO/FARBENÉHO. Balenie 5 kg, 10 kg, 20 kg. Spotreba v kg/m2 (0,2-0,3).

Základný silikátový náterGRUNLIT-ST – slúži ako podklad pod vrstvu silikátovej omietky pri zatepľovacích prácach systému KOSBUD-W, ako aj vyhotovenie základu a zosilnenie iných nástenných podkladov pod maliarske nátery a omietky. Reguluje vodné podmienky podkladu, ako aj dodatočne zosilňuje, chráni pred pôsobením vlhkosti. Uvedená cena sa týka základného náteru: BIELEHO/FARBENÉHO. Balenie 5 kg, 10 kg, 20 kg. Spotreba v kg/m2 (0,2-0,3).


Základný univerzálny náterGRUNLIT-U – univerzálny prostriedok nanášaný na minerálne povrchy. Slúži na vyhotovenie základu nástenných podkladov pod omietky, lepidlá, ako aj maliarske povlaky. Zosilňuje podklad a vyrovnáva jeho nasiakavosť, znižuje spotrebu farby a zlepšuje priľnavosť lepidlových mált. Určený na použitie na všetky nasiakavé povrchy ako sadrokartónové dosky, sadrové omietky, vápenno-cementové omietky, betónové podklady, pórobetón, tehla a iné. Balenie 5 l. Spotreba v l/m2 (0,1-0,2).


Základný náter penetrujúci do hĺbky – GRUNLIT-G slúži na vyhotovenie základu nástenných odkladov pod omietky, lepidlá, ako aj maliarske povlaky. Zosilňuje podklad a vyrovnáva jeho nasiakavosť, znižuje spotrebu farby a zlepšuje priľnavosť lepidlových mált. Určený na použitie na všetky nasiakavé povrchy ako sadrokartónové dosky, sadrové omietky, vápenno-cementové omietky, betónové podklady, pórobetón, tehla a iné. Zvlášť sa odporúča na podklady so zlou nosnou kondíciou. Balenie 5 l. Spotreba v l/m2 (0,1-0,2).

Akrylátová farba – CHMURKA Na vyhotovenie dekoračných a ochranných maliarskych náterov na všetkých minerálnych a organických nosných fasádnych podkladoch, ako aj na nových a obnovovaných povrchoch. Vytvára matný, pevný a elastický náter s vysokou odolnosťou voči zlým poveternostným podmienkam. Dostupná v bielej farbe a podľa vzorkovníka KOSBUD COLOR SYSTEM. Obohatená o vzorec KOSBUDPROTECT brániaci porastaniu stien hubami a riasami. Balenie 10 kg, 20 kg. Spotreba v kg/m2 pri jednom natretí (0,1-0,2).

Silikónová farba – CHMURKA-SL Silikónová farba so zvýšenou odolnosťou voči znečisteniu. Slúži na vyhotovenie dekoračných a ochranných maliarskych náterov na všetkých minerálnych a organických nosných fasádnych podkladoch, ako aj na nových a obnovovaných povrchoch. Vytvára matný, pevný a elastický náter s vysokou odolnosťou voči zlým poveternostným podmienkam. Dostupná v bielej farbe a podľa vzorkovníku KOSBUD COLOR SYSTEM. Obohatená o vzorec KOSBUDPROTECT brániaci porastaniu stien hubami a riasami. Balenie 10 kg, 20 kg. Spotreba v kg/m2 pri jednom natretí (0,1-0,2).

Silikátová farba – CHMURKA-ST Silikátová farba so zvýšenou paropriepustnosťou slúži na vyhotovenie dekoračných a ochranných maliarskych náterov na všetkých minerálnych a organických nosných fasádnych podkladoch, ako aj na nových a obnovovaných povrchoch. Vytvára matný, pevný a elastický náter s vysokou odolnosťou voči zlým poveternostným podmienkam. Dostupná v bielej farbe a podľa vzorkovníku KOSBUD COLOR SYSTEM. Obohatená o vzorec KOSBUDPROTECT brániaci porastaniu stien hubami a riasami. Balenie 10 kg, 20 kg. Spotreba v kg/m2 pri jednom natretí (0,1-0,2).

Polystyrén EPS s príslušenstvom

Polystyrén EPS 040 – Fasáda – určené na STENY – Tepelná izolácia s prvkami s obložením a ventilovanou vzduchovou štrbinou. – Tepelná izolácia stien zhotovených “ľahko-mokrou” (BSO, ETICS) alebo “ľahko-suchou” metódou. – Tepelná izolácia vencov vykonávaná ako stratené debnenie pod omietkou. – Tepelná izolácia nadpraží a zárubní. PODLAHY / STROPY – Tepelná izolácia zospodu v bezškárových zatepľovacích systémoch. – Tepelná izolácia a stratené debnenie železobetónových stropov.


Polystyrén EPS 032 – Extra fasáda – sú polystyrénové dosky vyrábané zo špeciálnej suroviny obsahujúcej v štruktúre grafit, vďaka nemu dosky získavajú veľmi dobré parametre tepelnej izolácie, čo umožňuje používanie dosiek s menšou hrúbkou v porovnaní so štandardným polystyrénom. Pre tento druh je charakteristická oceľovo šedá farba dosiek. Dosky FASÁDA EXTRA sa analogicky uplatňujú ako EPS 040 FASÁDA. Pozor: s ohľadom na tmavú farbu polystyrénu je počas výstavby dosky nutné zaistiť pred priamym pôsobením slnečných lúčov.

Polystyrén EPS 038 – Strecha, Podlaha – STENY – Tepelná izolácia soklov zhotovených “ľahko-mokrou” (BSO, ETICS). Tepelná izolácia stien pod úrovňou pôdy, s izoláciou proti vode, normálne zaťažená. PODLAHY / STROPY – Tepelná izolácia podláh pod podlahovú krytinu, normálne zaťažená. – Tepelná izolácia podláh na pôjde s podkladovou doskou, normálne zaťažená. – Tepelná izolácia plných plochých striech bez prístupu.

Polystyrén Hydrostyr 100 – vodeodolný – Dosky Hydrostyr sú nezávislé formované modré dosky s prídavkom hydrofóbnych prípravkov, ktoré ich činia vodeodolnými. Vďaka tejto vlastnosti ich možno používať v podmienkach vysokej vlhkosti a dokonca zavlažovania. Vyskytujú sa vo dvoch variantoch (v závislosti na parametroch pevnosti a tlaku): Hydrostyr 100 a Hydrostyr 200. Dokonalo sa hodia na zabudovanie ako: – Izolácia vonkajších stien základov a pivníc, – izolácia striech a obrátených plochých striech, – izolácia terás a parkovísk, izolácia podláh na pôjde, izolácia všetkých miest vystavených vysokej vlhkosti.

Sieťka zo skleného vlákna 145g/m2. Šírka 100 cm, dĺžka 50 m. Sieťka zo skleného vlákna s meradlom 160g/m2. Šírka 110 cm, dĺžka 45 m.

Kolíky pre systém zateplenia s platovým / kovovým hrotom. V ponuke široké spektrum spojok izolácií do polystyrénu a minerálnej vlny. Folit (Tekutá fólia)prípravok na hydroizoláciu a spevnenie povrchu podkladov.

Podrobná ponuka príslušenstva k zatepľovaniu (sieťky, spojky, nárožníky so sieťkou a pod.) je dostupná na pobočke spoločnosti, prípadne u obchodných zástupcov.

Lepidlá pre sytém zateplenia

Lepidlo na polystyrén TERMOLEP-S – lepidlová malta určená na prilepenie polystyrénových dosiek na podklady ako pórobetón, keramické tvarovky, betónové tvarovky, keramzitové a vápenno-pieskové tvarovky. Na použitie v systémoch zateplenia KOSBUD. Balenie 25 kg. Spotreba v kg/m2 (4,0-5,0).


Univerzálne lepidlo pre systém zateplenia na polystyrén TERMOLEP-U – lepidlová malta určená na vyhotovenie vystužujúcej vrstvy v systémoch zateplenia KOSBUD a prilepovanie polystyrénových dosiek. Je vyhotovená aj v prevedení bielej lepidlovej malty. Balenie 25 kg. Spotreba v kg/m2 (3,3-4,5).

Univerzálne lepidlo pre systém zateplenia na minerálnej vlne – lepidlová malta určená na prilepenie dosiek z minerálnej vlny a zhotovovanie vystužujúcej vrstvy systémoch zateplenia KOSBUD W. Balenie 25 kg. Spotreba v kg/m2 (5,0-6,0).

Charakteristika spoločnosti

Redmills s.r.o. je stavebno-obchodná spoločnosť so sídlom v Humennom, ktorá pôsobí na trhu od roku 2004. V jej portfóliu nájdete rozsiahlu ponuku stavebných činností a to od čiastkových rekonštrukcií, cez komplexné rekonštrukčné a stavebné práce, vrátane predaja stavebného materiálu a dodávky stavebných komponentov, ako sú okná, dvere, garážové brány a pod. Na realizácii našich činností sa podieľa stabilný tím s dlhoročnými skúsenosťami, čo umožňuje poskytnúť záruky k spokojnosti našich zákazníkov.

Kvalita, cena a služby

Našou filozofiou je zhotovenie diela v maximálnej možnej kvalite za primeranú cenu. Preferujeme osobný prístup a preto na čom sa dohodneme to zákazník aj dostane.

Zabezpečujeme kompletný servis od zemných prác, cez zakladanie stavieb, murárske práce, elektorinštaláciu, zdravotechniku, vzduchotechniku, tesárske práce, obklady, dlažby až po zhotovenie diela na kľúč.

Zaoberáme sa realizáciou strojovových omietok, poterov a andrihidových podláh | širokým výberom zámkových dlažieb a doplnkov a ich realizácie | kompletnými interierovými a exterierovými prácami
s dodaním materiálu | predajom, montážou a servisom k plastovým, hliníkovým a eurooknám | komplexným zatepľovaním budov, realizáciou fasád a fasádnych náterov | stavebnými prácami v interiéroch budov aj hrubou stavebnou činnosťou | zemnými prácami a terénnymi úpravami | demolačnými prácami | predajom, montážou a servisom garážových dverí, dvorových a priemyselných brán | predajom a montážou interiérových a bezpečnostných dverí | realizáciou dodávky zabezpečovacích systémov | predajom stavebného materiálu

Disponujeme vlastným areálom obchodných a skladovacích priestorov, máme svoj vozový park, stroje aj stavebnú techniku, 1600 m2 lešení, ktoré ponúkame aj na prenájom.